Hizmetlerimiz

Ana Sayfa /

Hizmetlerimiz

BİZİ HEMEN ARAYIN
+90 506 246 48 28

BÖCEK & HAŞERE İLAÇLAMA HİZMETLERİ

Böcek ve haşere ilaçlama, zararlı (haşere, böcek, sürüngen, kemirgen) kategorisindeki bulunan bu canlıların, insanların yaşam alanlarına müdahil olma çabalarına karşın, çeşitli yöntemlerle alandan uzaklaştırılmalarına veya kimyasal bileşenlerle etkisizleştirilme uygulamalarının tümüne verilmiş olan isimdir. Bu uygulamaya genel olarak zararlılar tarafından, insanların mal ve canlarını tehdit ettiği zaman ya da hijyenik bir ortam (ev, iş yeri, okul, otel vb.) ortam oluşturulmak istenildiğinde ihtiyaç duyulur.

 

Haşereler tam zamanlı olarak müdahale edilmediği takdirde hızlı bir biçimde  üreyerek sayılarını artırmalarıyla bilinmektedirler .Doğal olarak her canlının yaşama hakkı olduğunun farkındayız ve bunu biliyoruz lakin  yaşam alanlarımıza ortak olduklarında çeşitli tehditleri ve hastalıkları da beraberinde getirdiklerini bilinmesi gerekiyor . hatta bu bağlamda bir çoğu insanların ölümüne yol açabilmektedir.  . Bunun dışında yaşam alanlarımızda var olduklarını bilmemiz bile çeşitli psikolojik rahatsızlıklara ve halüsinasyonlara da sebebiyet verebiliyor. Bu durumda ilk yapılması gereken onlara zarar vermeden yaşam alanlarımızın dışına çıkarmak olmalıdır. Eğer bunu başarabiliyorsak gerçekten takdire şayan büyük bir iş yapmışız demektir. Fakat erken müdahale edemediğimiz ve önüne geçemediğimiz istilalar söz konusu ise bu durumda ciddi ve profesyonel yöntemler kullanılmalıdır.

BİZİ HEMEN ARAYIN
+90 506 246 48 28

pest-control-worker-lying-on-floor-and-spraying-pesticides-in-kitchen.jpg

PEST KONTROL HİZMETLERİ

Pest Kontrol (Entegre Zararlı Mücadelesi); kemirgen, sürüngen, haşere ve diğer böcek türlerinin yaşam döngüleri ve alışkanlıklarıyla ilgili bilimsel verilere göre hazırlanmış haşere kontrol ve gözlemleme sistemidir .Bu muazzam nitelikte hazırlanan sistemin amacı; olası haşere istilası öncesi gerekli tedbirlerin alınmasını ve  var olan zararlı türünün üreme, beslenme ve barınma gibi yaşamsal oluşumlarının tamamen engellemektir. Diğer bir söylem ile ; insanlığa zarar veren ve zararlı  kategorisine giren canlı gruplarının, insanların ve evcil hayvanların yaşam alanlarını dolaylı ya da doğrudan tehdit etme ihtimaline karşı, varlıklarını hissettirdikleri zaman tespit edilmelerini sağlayan ve tespit edilmeleri halinde zarar vermelerini engelleyecek biçimde kontrol altına alınmalarını kolaylaştıran gözlem amaçlı faaliyetlerdir.

 

Bazı kalabalık yaşam alanlarında hijyenik ve sağlıklı ortam sadece ilaçlama ve benzeri uygulamalarla başarıya ulaşamaz.Bilindiği gibi böceklerde ve haşerelerde de güçlü bağışıklık sistemleri mevcuttur ve ilaçlama sonrası bir çoğu kimyasala karşı bağışıklık kazanabilmektedir.Sorunu çözmek için sorunun kaynağına inip kök neden bulunmalıdır.Burada devreye giren Pest Control (Haşere Kontrolü), yaşam alanlarının hijyenik ortam ve sağlık koşullarının süreklilik kazanması için yapılan uygulamaların en önemlisidir.Pest Kontrol uygulama alanına Sanitasyon standartlarına uygun olarak yapıldığı takdirde, uygulanan alan ve çevresi birçok bulaşıcı hastalıktan ve sağlık sorunlarına yol açan faktörlerden çoğunlukla arınır.

BİZİ HEMEN ARAYIN
+90 506 246 48 28

unrecognizable-person-disinfecting-car-with-spray-with-woman-inside.jpg

DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

Korona salgınıyla ile bi defa daha gündemde olmaya başlayan ve bir kez daha gerekliliği gün yüzüne çıkan Dezenfeksiyon ve Dezenfektasyon; günlük yaşamımızda kaçınılmaz olarak birlikte olduğumuz ve yaşam alanlarının  bazı  nedenlerden ötürü kirlenmesi ve sağlık açısından tehdit oluşturduğu bu durum , dezenfensiyon hizmetini doğal olarak günlük yaşantımızda ihtiyaç ve gereksinim olarak yer almasınının önemini bir kez daha gözle önüne sermiştir. .Bu hizmeti severek ve profesyonel olarak benimseyen , üstlenen Akdeniz Hijyen; tecrübeli kadrosu ile dezenfekte edilecek alana son teknoloji ürünü dezenfeksiyon cihazları ile eksiksiz ve tam dokunuşlar yaparak alan ve saha hijyenini sağlar, bu ortamlardan bulaşabilecek hastalık yapıcı mikro organizmalardan korunmanıza yardımcı olur.

Dezenfeksiyon hizmetimiz çalışma sonrası alanın kullanım sıkılığı ve yoğunluğuna paralel olarak (30-60) gün arası koruma altında kalır.Bu aralık süresinin netliği ekibimiz tarafından yapılan detaylı inceleme ve analiz sonrası netleşir.Sağlıklı ve hijyenik ortamlar oluşturmak için çalışan Akdeniz Hijyen; her bütçeye uygun koşullarda bu hizmeti sunmakta girdiği her yerden hijyen ve sağlık dostu olarak çıkmaktan mutluluk duymaktadır.Firmamız Akdeniz Hijyen; Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektasyon ürünleri (biosidal ve nano gümüş dezenfektanlar) ve cihazlarının satışını da yapmaktadır.

BİZİ HEMEN ARAYIN
+90 506 246 48 28