Fare Kovucu Nedir

Fare, her ortamda yaşamını sürdürebilen dayanıklı bir canlıdır. Fındık faresi, lağım faresi gibi çeşitleri ise haşere sınıfına giriyor. Böcek olmayan tek haşere olduğu gibi, diğer haşere türlerine göre daha saldırgan olduğu ve daha fazla mikrop taşıdığı da bilinmekte. Özellikle zemin ve birinci katlarda görülen farelerden fare kovucu yardımıyla korunabilir.

Farelerden Kurtulmak İçin Ne Yapılmalı?

Birçok kişi, kedi beslemenin fareler için çözüm olacağına inanıyor. Ancak bunun hiçbir gerçekçiliği yok. Lağım faresi gibi türleri kedilerle mücadele edebilmektedir. Diğer yandan farenin zararlı olması için doğrudan ısırması gerekmez. Tüyleri ortamda yayıldıktan sonra, fare gerçekten kedi tarafından kovulsa veya öldürülse bile hiçbir faydası olmayacaktır.

Marketlerde satılan ilaçlar da yüzeysel çözüm sunmaktadır. Bu ilaçlar genellikle fareleri uzaklaştırmaz. Tek tek öldürmek de çoğu zaman sorun değildir çünkü fare kolay üreyebilen bir canlıdır ve etrafta bir tane görmeniz bir koloni olduğunu gösterebilir. Farelerden tamamen kurtulmanın ve gelmelerini engellemenin tek yolu profesyonel bir ilaçlama firmasından fare kovucu hizmeti almaktır.

Evinizin farelerin istilasına uğraması için kirli olması gerekmiyor. Kanalizasyon sistemiyle bir şekilde bağlantılı olmanız, farelerin evinize gelmesi için yeterli. Özellikle bahçe katında veya birinci katta yaşıyorsanız firmamızın sunduğu fare kovucu hizmetinden faydalanmanız gerekli olabilir. Özel ilaçlarımız ve uzman personel ekibimizle fareleri yaşadığınız yerden tamamen uzak tutuyor ve gelmeyeceklerini garanti ediyoruz.